Galoş hijyenik ortamların oluşturulmasında kullanılan ve sağlık sektöründe enfeksiyon oluşumunun önlenmesinde kullanılan galoş ürünü, pratik kullanım özelliğine sahip tek kullanımlık ürünlerdir. Toplum içerisinde bulaşıcı hastalıkların, enfeksiyonların ve benzeri problemlerin temelinde temizlik konusu vardır. Piyasada el yapımı, tek kullanımlık, medikal kategorisinde galoş ürünü satılmaktadır.

galoş-ayakkabı-giyili
galoş

Hijyenik Ortamlar İçin Galoş Gerekir

Hastaneler, ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, gıda üretim tesisleri, patoloji laboratuvarları ve röntgen çekim sahaları için galoş gereklidir. Dışarıdaki virüs ve mikropları dışarıda tutmanın en kolay yolu galoşlardır.

Gün boyu dışarıda gezildiği zaman dışarıdaki bütün zararlı mikroorganizmalar, virüsler ve kimyasal maddeler ayağa yapışır. Ayakkabıların altı tam bir mikrop yuvasıdır ve yaşam alanlarını tehdit etmektedir. Ayakkabı ile girilen mekanlarda kullanımı, hijyenik yaşam alanları için son derece önemlidir.

Tek Kullanımlı Özellik

Medikal dünyasına özel tasarlanan, tek kullanımlık olduğu için yıkama veya dezenfeksiyon ihtiyacı duymamaktadır. Tek kullanımlık olması ve ekonomik olması, kullanım kalitesini artırmaktadır. Kenar kısımlarında yer alan lastikleri sayesinde bütün ayakkabılara uyum sağlamaktadır. Kenarlarındaki özel lastikler ve galoş için kullanılan ham madde, kanserojen madde içermeyen sağlıklı malzemelerden üretilmektedir.

galoş mor1

Nasıl Kullanılır?

Kenar kısımlarında yer alan dikişler sağlamdır ve yürüme işlemi esnasında her hangi bir deformasyon meydana gelmemektedir. Tela galoş, sağlık dünyasına özel tasarlanmıştır ve bu kategoride güvenle kullanılabilir. Cihazlarda pratik kullanım özelliğine sahiptir.

 Kullanıldıktan sonra çöpe atılan medikal bu ürün, geri dönüşüm özelliğine sahiptir. Bin adet şeklinde satışa sunulmaktadır. Toptan satış kategorisinde online sipariş edilebilir ve kargo ile adrese teslim edilmektedir. Medikal özelliğe sahip olması nedeniyle sağlık dünyasının tercih ettiği bir seçenektir.

galoş pembe 1

Hijyenik Ortam Oluşturur

Medikal dünyasına özel tasarlanan bu ürün, hijyenik ortamın oluşumunda etkili rol oynamaktadır. Galoşların gelişi güzel atılması, kapaklı çöp tenekelerine atılmaması, virüslerin ve mikropların çevreye yayılmasına neden olur. Bu nedenle kullanılan galoşlar kapalı çöp kutularına atılmalıdır. Galoşmatik cihazlar bu konuda kolay ve etkili çözüm seçeneği sunmaktadır. Cihazlar uzun süre kullanım kalitesine sahiptir.

Galoş Makinesi İle Seri Üretim

Seri üretim kategorisinde kullanılan galoş makinesi, el değmeden otomatik giyme imkanı sağlamaktadır. Bu makine şu şekilde çalışır:

 1- Ayak kısmındaki plastik film cihaz tarafından otomatik bir şekilde hazırlanır. Bu film incedir ve yürüme esnasında yırtılma yapmaz.

 2- Ayak platforma girdiği zaman galoş makinesi sensörleri bunu algılar ve harekete geçer. Sensör sistemi bu hareketi algılar ve galoş makinesini harekete geçirir.

 3- Ayağa galoş monte olduktan sonra cihaz ikinci işlem için yeni bir plastik film hazırlar. İkinci işlem de aynı şekilde gerçekleşir.

 4- Bütün bu işlemler beş saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Galoş makinesi bütün ayak numaralarına özel tasarlanmıştır.

 5- İşlem bittikten sonra makine sesli ve ışıklı uyarı işlemi gerçekleştirir. Bu sistem sayesinde zaman kaybı meydana gelmez.

 6- Bütün bu uygulama galoşmatik tarafından seri bir şekilde gerçekleşir. İçerisinde film bittiği zaman cihaz çalışmaz. Film kısmı boş olduğu zaman galoşmatik sensörü harekete geçmez.

Makinesi elektrikli ve elektriksiz iki kategoride üretilmektedir. Elektronik olanlar sensörlü ve otomatik işlem yapar. Kalabalık mekanlarda geçiş trafiği fazladır ve bu nedenle seri işlemler önemlidir. Galoş makinesi, kalabalık insan gruplarının geçişini seri hale getiren etkili tasarımlardır. Elektrikle çalışır ve servis imkanına sahiptir.

galoş sarı 1

Elektriksiz Manuel Galoş Makinesi

Elektriksiz tasarımlarda ise ayak platforma girdikten sonra topuk kısmının çekilmesi yeterlidir. Bu tasarımlar manueldir ve pratik çalışma performansına sahiptir. Bu tasarımlar manuel çalışma performansına sahiptir. Manuel veya elektrikli tasarımlar bin adet  kapasitesine sahiptir. Seri bir şekilde çalışır. Yüz adet kapasiteli elektriksiz cihaz ürünü, 4 kg ağırlığındadır.

Bu makinenin çalışma kapasitesi çok basittir. Ayağınızı orta konsüle bastıktan sonra topuk kısmını 3 cm kadar yukarı çekmenizdir. Otomatik bir şekilde işlem gerçekleşecek ve tela galoş giyme işlemi gerçekleşecektir.

El değmeden ve eğilmeden dakikalarca tela galoş giyme zahmetinden kurtulmak için bu makine en iyi çözümdür. Elektrikli ve elektriksiz modeller, yoğun trafiğe sahip bütün mekanlarda kullanılabilir. Galoşmatik, özellikle hastanelerde ve diğer sağlık kurumlarında seri bir şekilde geçiş imkanı sunmaktadır.